Opheldring Start schooljaar 26-27
Logo   OPheldring
Basisschool heldring blaadjes
OG vogel2

Agenda

Maandag 31 augustus: voor alle kinderen de eerste schooldag
Eerste 3 weken: Kennismakingsgesprekken na schooltijd voor de groepen 3 t/m 8
7 september:   Informatieavond peuters
10 september: Informatieavond groepen 1 t/m 8
14 september: Studiedag
15 september: Prinsjesdag alle leerlingen vrij
21 september: Start week tegen pesten
25 september: inloopochtend groepen 1/2
29 september: Schoolreis
30 september: Start Kinderboekenweek

Pasfoto Iris

Op naar een mooie start van schooljaar 2026 - 2027

Voorwoord

Beste ouders/verzorgers en kinderen van de OGH,

Afgelopen week is het team alweer volop in de weer geweest om alles klaar te maken voor een fijne start van schooljaar 2026-2027. De lokalen zijn ingericht, de eerste lessen worden voorbereid en langzaam komt de school weer tot leven. Voor mij persoonlijk is dit ook een bijzonder moment: ik begin aan mijn tweede schooljaar als directeur van de OGH. Het lijkt wel alsof de tijd ieder jaar een beetje sneller gaat. Juist daarom is het goed om af en toe bewust stil te staan bij alle mooie momenten die we met elkaar beleven. En gelukkig komen er komend jaar vast weer veel van die momenten!

Er staan ook weer mooie nieuwe ontwikkelingen op het programma. Zo gaan de groepen 3 t/m 6 in de middagen verder met anders organiseren. We gaan het onderwijs daar anders en uitdagender vormgeven, met meer ruimte voor samenwerken, ontdekken, creëren en leren op verschillende manieren. Ook op andere plekken in de school wordt hard gewerkt. De groepen 1/2 hebben hun lokalen opnieuw ingericht om kinderen nog meer uit te dagen in hun spel. Ze hebben bijvoorbeeld allemaal onder andere een gloednieuwe huishoek gekregen. In groep 3 starten we met de vernieuwde versie van onze bestaande methode voor aanvankelijk lezen en de groepen 4 t/m 8 gaan aan de slag met een nieuwe, uitdagende methode voor taal en spelling.

En er is nog meer fijn nieuws: juf Pauline is terug van zwangerschapsverlof en neemt de muziek- en theaterlessen weer voor haar rekening. Hoewel de zomer gelukkig nog niet voorbij is, kijk ik nu alweer uit naar die momenten waarop we met de hele school samenkomen. Naar alle vieringen en stiekem ook een klein beetje naar de decembermaand waarin de school weer gezellig versierd is met lichtjes en we met elkaar liedjes zingen.

Maar eerst: maandag! De deuren weer open, alle kinderen terug in de school, nieuwe gezichten verwelkomen en samen beginnen aan een heel nieuw schooljaar. Ik hoop dat iedereen heeft kunnen genieten van een fijne zomer en met mooie verhalen en avonturen en namens het hele team wens ik alle kinderen en ouders een heel fijne start. Op naar een mooi schooljaar vol leren, ontdekken, plezier maken en samen groeien!

Groetjes en tot maandag!
Iris Geerlof
Directeur O.G. Heldringschool

IMG 1942
Basisschool heldring blaadjes 02

Overzicht financiën over 2026 - 2027

Hierbij informeren wij u graag alvast over de verschillende bijdragen die u gedurende het schooljaar kunt verwachten.

Schoolreis 29 september

Op dinsdag 29 september gaan alleen de groepen 1 t/m 7 op schoolreis. Wij vragen u om de vrijwillige bijdrage voor 22 september via de webshop te voldoen. Klik hier voor de webshop

De kosten bedragen:
- Groepen 1/2: €25,-
- Groepen 3 t/m 7: €40,-
De bijdrage voor de schoolreis is vrijwillig, maar wel van groot belang. De kosten van de schoolreis zijn de afgelopen jaren flink gestegen. Wij hebben het bedrag voor schooljaar 26-27 gelijk gehouden in de hoop dat alle ouders willen bijdragen. Jaarlijks bespreken wij samen met de MR of de ontvangen bijdragen voldoende zijn om de schoolreis ook het volgende schooljaar te kunnen blijven organiseren. Wij hopen daarom dat zoveel mogelijk ouders een bijdrage leveren, zodat we deze waardevolle traditie kunnen voortzetten. Uiteraard kan dit schooljaar ieder kind deelnemen aan de schoolreis, ook wanneer ouders ervoor kiezen de bijdrage niet te betalen.

Verplichte kosten voor overblijf

Overblijf is vrijwillig. U kunt als ouder kiezen hier wel of geen gebruik van te maken. Maakt uw kind gebruik van de overblijf? Dan ontvangt u begin oktober de factuur via WIS Collect. U bent verplicht deze te betalen.

Maakt uw kind geen gebruik van de overblijf?
Geef dit dan vóór 1 oktober door aan onze administratie Naomi den Dekker via Social Schools. Wanneer wij geen bericht ontvangen, gaan wij ervan uit dat uw kind overblijft en brengen wij de factuur in rekening. De kosten voor de overblijf bedragen €1,20 per dag. Als uw kind later instroomt, ontvangt u later in het jaar een factuur naar rato.

Vrijwillige ouderbijdrage

Na de herfstvakantie ontvangt u het verzoek voor de vrijwillige ouderbijdrage van €65,- per leerling voor het schooljaar 2026-2027. De bijdrage kan alvast betaald worden via deze link.

Bij dit verzoek ontvangt u een uitgebreide toelichting op de besteding van de ouderbijdrage. Met deze bijdrage maken wij activiteiten mogelijk die buiten het reguliere lesprogramma vallen, zoals vieringen, sportdagen, culturele uitstapjes en andere activiteiten die bijdragen aan een rijke en afwisselende schooltijd.

De ouderbijdrage is vrijwillig, maar voor het kunnen blijven aanbieden van deze activiteiten zijn wij in belangrijke mate afhankelijk van de bijdragen van ouders. Wij gaan er vanuit dat ouders deze bijdrage voldoen om er met zijn allen voor te zorgen dat school deze extra activiteiten kan blijven aanbieden aan de kinderen. Mocht u de bijdrage niet kunnen voldoen dan kunt u altijd contact opnemen met school hierover. Uiteraard zorgt school ervoor dat alle kinderen kunnen deelnemen aan deze activiteiten en sluiten wij niemand uit.

Jaarplanning 2026-2027

Aanstaande maandag is geen studiedag/startgesprekkendag.
Alle kinderen starten gewoon met school. 

Alle ouders van groep 3 t/m 8 krijgen morgen een uitnodiging van de groepsleerkrachten voor kennismakingsgesprekken. Deze houden we de eerste 3 weken na schooltijd.
Voor de groepen 3 & 4 geldt dat het gesprek alleen met ouders gevoerd wordt.
Voor de groepen 5 t/m 8 geldt dat de kinderen zelf ook aansluiten bij het gesprek.

Komend schooljaar is qua planning een bijzonder jaar, waardoor we op een aantal punten afwijken van wat u van ons gewend bent. Zo zijn er iets meer studiedagen ingepland dan in voorgaande jaren.

Toelichting op de planning

Elk jaar wordt berekend hoeveel onderwijstijd kinderen ontvangen. De O.G. Heldringschool zit hierin structureel boven de norm: onze leerlingen krijgen relatief veel lesuren. Doordat Hemelvaart volgend schooljaar in de meivakantie valt, ontstaan er nogeens extra lesuren. Om dit in balans te houden, hebben we ervoor gekozen om extra studiedagen in te plannen.
Tijdens studiedagen werkt het hele team aan de ontwikkeling van ons onderwijs en de begeleiding van onze leerlingen. Dit zijn belangrijke momenten waarop we samen bouwen aan de kwaliteit van ons onderwijs.
Daarnaast zijn er een aantal margedagen ingepland. Op deze dagen gaan de kinderen tot 12.15 uur naar school. Deze momenten vallen deels samen met vaste dagen, zoals Sinterklaas, maar ook rondom rapportperiodes.

Tot slot voeren we komend schooljaar vijf ‘oudste kleuterwoensdagen’ in, in de tweede helft van het jaar. Op deze woensdagen komen alleen de kinderen uit groep 2 naar school, zodat er gericht gewerkt kan worden aan de voorbereiding op groep 3. De kinderen uit groep 1 zijn op deze dagen vrij. Deze woensdag worden later met ouders gecommuniceerd.

Planning 2026-2027

Studiedagen (hele dag vrij):

  • 14 september 2026
  • 20 november 2026
  • 5 februari 2027
  • 15 maart 2027
  • 13 april 2027
  • 27 mei 2027
  • 18 juni 2027

Margedagen (tot 12.15 uur school):

  • 2 november 2026
  • 4 december 2026
  • 18 december 2026
  • 8 februari 2027
  • 17 juni 2027
  • 16 juli 2027

Vakanties:

  • Herfstvakantie: 19 t/m 23 oktober 2026
  • Kerstvakantie: 21 december 2026 t/m 1 januari 2027
  • Voorjaarsvakantie: 22 t/m 26 februari 2027
  • Meivakantie: 26 april t/m 7 mei 2027
  • Zomervakantie: 19 juli t/m 27 augustus 2027

Feestdagen (school gesloten):

  • Prinsjesdag: 15 september 2026
  • Goede Vrijdag: 26 maart 2027
  • Tweede Paasdag: 29 maart 2027
  • Tweede Pinksterdag: 17 mei 2027

Praktische afspraken

Start schooldag

Om 8.20 uur gaan de deuren open. Om 8.30 uur starten de lessen en verwachten we dat alle kinderen in de klas zitten en klaar zijn om te beginnen. Zo kunnen we de schooldag voor iedereen rustig en op tijd starten.

Bij te laat komen hanteren we de 3-6-9-regel. Dit betekent dat we bij herhaald te laat komen steeds een volgende stap zetten: na 3 keer volgt een eerste waarschuwing, na 6 keer neemt de directie contact op met ouders en bij 9 keer te laat komen zijn we verplicht dit te melden bij Leerplicht.

In- en uitgangen

Om de start van de dag zo soepel mogelijk te laten verlopen, gebruiken we twee verschillende ingangen:

  • Groep 1 t/m 4: ingang aan het Fazantplein
  • Groep 5 t/m 8: ingang aan het IJsvogelplein

Na schooltijd worden de kinderen van groep 3 en 4 aan de kant van het Fazantplein naar buiten gebracht. We vragen ouders om voldoende ruimte rond de deur vrij te houden. Zo kunnen de leerkrachten goed overzicht houden en de kinderen rustig naar buiten begeleiden.

Zelfstandig naar binnen gaan

Ouders van groep 1/2 zijn altijd welkom om hun kind tot aan het lokaal te brengen. In de eerste schoolweek mogen ook ouders van groep 3 nog even mee naar boven om hun kind bij de klas te brengen. Vanaf de tweede week lopen de kinderen van groep 3 t/m 8 zelfstandig naar boven.

We stimuleren de zelfstandigheid van onze kinderen graag: wat zij zelf kunnen, mogen zij vooral ook zelf doen!

Even iets bespreken?

U bent altijd welkom om de leerkracht kort iets te vragen of te vertellen. Is er iets wat meer tijd of aandacht vraagt? Maak dan graag een aparte afspraak, bij voorkeur na schooltijd.

Voor uitgebreidere onderwerpen geven we de voorkeur aan een persoonlijk gesprek boven lange berichtenwisselingen via Social Schools. In een gesprek kunnen we beter naar elkaar luisteren, vragen direct beantwoorden en samen tot goede afspraken komen.

Bieb
Basisschool heldring blaadjes 03
ChatGPT Image 17 jun 2026, 11 52 58

Oproepje voor bouw! lezen

Tot slot zijn we nog op zoek naar enthousiaste vaders, moeder, opa's, oma's die het leuk vinden om met onze leerlingen van de middenbouw in de ochtend BOUW! te lezen. Interesse? Stuur een berichtje naar onze KC'ers Vera en Liedewij via Social Schools :-)!

Echt onderwijs is samen, veilig, groeien.

Basisschool heldring vogel 02